نمایش محتوای سبز

1401/12/21 - 4:57
اختتامیه سومین جشنواره ملی تئاتر سنگر در تالار رودکی
جشنواره «تئاتر سنگر» روز 21 اسفند در تالار رودکی برگزیدگان خود را معرفی می‌کند.

به نقل از روابط عمومی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، امیر محمود سزاوار رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس از اختتامیه جشنواره «تئاتر سنگر» در تالار رودکی خبر داد.

سزاوار از حضور 126 گروه نمایشی در این رویداد فرهنگی و هنری خبر داد و اظهار کرد: حضور 126 گروه نمایشی از یگان های نیروهای مسلح در این رویداد فرهنگی نشان دهنده اهتمام مجموعه نیروهای مسلح به مسأله فرهنگ و هنر به ویژه با موضوع دفاع مقدس است.

وی به سطح کیفی آثار ارائه شده در جشنواره اشاره کرد و افزود: هنرمندان ارجمند نیروهای مسلح با نگاهی خلاقانه سعی در ترویج فرهنگ دفاع مقدس و انتقال مفاهیم و ارزش‌های این دوران افتخارآمیز را دارند. مفاهیم با ارزشی چون ایثار، فداکاری، مقاومت، شجاعت و با زبان هنر برای مخاطبان جذاب تر و اثرگذارتر است.

امیر محمود سزاوار افزود: زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدای گرانقدر دفاع مقدس و بیان حماسه های جاودان دوران هشت سال دفاع مقدس از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

در ادامه ایرج افشاری اصل دبیر سومین جشنواره «تئاتر سنگر» از برنامه های آئین اختتامیه گفت:  سومین جشنواره «تئاتر سنگر» در سه مرحله استانی، منطقه ای و کشوری برگزار شد که 21 اسفند درتالار رودکی با مشارکت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و بنیاد فرهنگی رودکی شاهد برگزاری آئین اختتامیه سومین جشنواره تئاتر سنگر خواهیم بود. در این مراسم علاوه بر اهدای جوایز برگزیدگان، از خانواده معظم شهید محسن محمدی هنرمند فقید نیروهای مسلح تجلیل و از رضا ناجی هنرمند صاحب­نام و پیشکسوت نیروهای مسلح وهمچنین از خانواده زنده یاد ناصر فروغ هنرمند پیشکسوت نیروهای مسلح قدردانی خواهد شد.

وی افزود: در این مراسم قرار است علاوه بر رونمایی سی اثر جدید متون نمایشی تولید شده در سال 1401، از جلد ششم فرهنگ جامع تئاتر دفاع مقدس با حضور پدیدآورندگان آثار و جمعی از هنرمندان وشخصیت­های لشکری وکشوری رونمایی شود.

آئین اختتامیه دومین جشنواره ملی «تئاتر سنگر» روز 21 اسفند ساعت ۱۵ در تالار رودکی با حضور جمعی از مسئولین کشوری و لشکری و هنرمندان برگزیده جشنواره و جمعی از هنرمندان عرصه تئاتر دفاع مقدس برگزار می‌شود.

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA

نمایش محتوای سبز