نمایش محتوای سبز

1401/11/25 - 5:32
سردار ناظر؛ مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس
اتاقک گلی؛ نمایش خباثت منافقین در تعرض به مردم، وقتی هیچ دفاعی از خود در برابر آن‌ها نداشتند است
سردار ناظر : فیلم سینمایی «اتاقک گلی» که امروز در پردیس سینمایی ملت اکران خواهد شد، توسط موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران تهیه و تولید شده است.

سردار ناظر : این فیلم سینمایی روایتگر داستان عاشقانه‌ای است که در جریان «عملیات مرصاد» و حمله گروهک منافقین به یکی از روستا‌های استان کرمانشاه رخ می‌دهد که این واقعه در سال ۱۳۶۷ صورت گرفته است.

مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس افزود: ما برای اینکه نقش پلید منافقین را به مردم و مخاطبان سینما نشان دهیم و به این موضوع بپردازیم که چه جنایتی در این روستا و در مجموعه عملیات مرصاد صورت گرفت و منافقین در آن چه نقشی داشتند، تصمیم گرفتیم تا فیلم سینمایی «اتاقک گلی» را تهیه و تولید کنیم.

سردار ناظر در اهمیت و ضرورت تولید فیلم با موضوع جنایات گروهک منافقین گفت: در حقیقت فیلم سینمایی «اتاقک گلی» می‌خواهد به مردم و مخاطبان این موضوع را نشان بدهد که خباثت منافقین در تعرض به مردم، آن هم مردمی که هیچ دفاعی از خود در برابر آن‌ها نداشتند به چه شکل و صورتی بود. همانطور که در فیلم شاهدیم، فقط ۱۷ تن از رزمندگان عزیزمان در اتاقکی گلی و به دست نیرو‌های منافقین به شهادت می‌رسند.

وی افزود: البته رزمندگان ما با دفاع جانانه از مردم این خطه، توانستند منافقین را شکست بدهند و مردم منطقه را نجات دهند.

مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تاکید کرد: مردم می‌دانند که منافقین چقدر جنایت کردند و در سال ۱۳۶۰ در کشور بسیاری از جوانان، پاسداران و نیرو‌های حزب‌الهی ما را در سطح شهر‌ها به شهادت رساندند. آن‌ها امروز هم تلاش دارند که به مردم و کشور ضربه وارد کنند.

سردار ناظر اضافه کرد: از آنجایی که فیلم سینمایی «اتاقک گلی» خباثت منافقین را نشان می‌دهد که بعد از اینکه جنگ تقریباً به اتمام رسیده بود و حتی طرفین قطعنامه را هم قبول کرده بودند، با کمک صدام رئیس حزب بعث عراق و از فرصت به دست آمده از این موقعیت استفاده کردند و در منطقه کرمانشاه حمله‌ای را شروع کردند.

مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس یادآور شد: آن‌ها در این حمله به غلط تصور می‌کردند که می‌توانند در مدت‌زمان کوتاهی وارد شهر کرمانشاه شوند و حتی آمدن تا تهران را هم برنامه‌ریزی کرده بودند؛ ولی به لطف خداوند و با حضور رزمندگان اسلام و با دفاع برحق مردم منطقه، نقشه و خباثت منافقین در همان نطفه خفه شد و نیروهای اسلام در زمان کمی ضربه بسیار مهلکی را به این جنایتکاران زدند.

 

گفتنی است عسگری بعد از دریافت دومین جایزه خود در بخش بهترین کارگردانی بیان کرد: از هیات داوران و ستاد برگزاری جشنواره و از یک به یک اعضای گروهم تشکر می کنم که در شرایط سخت در شهرستان جوانرود تلاش کردند. همچنین از سرمایه‌گذاران فیلم؛ موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، بنیاد شهید انقلاب اسلامی و بنیاد روایت فتح به شدت تشکر می‌کنم. امیدوارم شرایطی فراهم شود تا این ارکان‌ها دوباره برای سرمایه‌گذاری فیلم‌های دیگر هم اقدام کنند.
صبوری هم بعد از دریافت جایزه خود به طور ویژه از موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تقدیر کرد و از حضار درخواست کرد سردار ناطر مدیرعامل موزه را تشویق کنند.

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA

نمایش محتوای سبز