1399/8/22
سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس کتاب «پوسترهای جنگ» را منتشر کرد.
"پوسترهای جنگ" کتاب شد
تصویر خبر

بنا به گزارش روابط عمومی سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس، کتاب «پوسترهای جنگ» در چهلمین سال حماسه دفاع مقدس رونمایی شد.
این کتاب در برگیرنده بیش از 200 پوستر منتخب با موضوع دفاع مقدس است که در فاصله سال‌های 1359 تا 1367 یعنی از شروع تا پایان جنگ توسط هنرمندان طراح گرافیک و نقاش  و عکاس انقلاب تولید و منتشر شده  است.
این مجموعه آثار پس از بازبینی از بین 450 پوستر انتخاب شده و در 184 صفحه و در قطع رحلی با چاپ نفیس در دسترس علاقمندان قرار خواهد گرفت.
لازم به ذکر است این آثار عمدتاً توسط نهادها و ارگان‌های انقلابی سفارش داده شده بودند و «حمید جباری راد» کار گردآوری این مجموعه را بر عهده داشته است.
از هنرمندانی که آثارشان در این مجموعه منتشر شده می‌توان به: ابوالفضل عالی، مرتضی ممیز، محمد احصایی، حبیب‌الله صادقی، مصطفی گودرزی، کاوه گلستان، محسن شاندیز، آلفرد یعقوب‌زاده، علی وزیریان، سیدحمید شریفی آل هاشم، مرتضی کاتوزیان، کاظم چلیپا، سید جمال‌الدین خرمی‌نژاد، مرتضی اسدی، مصطفی اوجی، محمدحسین حلیمی، احمد آقاقلی‌زاده، محمد خزایی، جلیل رسولی، احد یاری راد، ناهید اعظم فراست، مجید قادری و محمدرضا قادری اشاره کرد.