1398/5/24
تقدیر از آثار حوزه دفاع مقدس در بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استانهای صداوسیما
تصویر خبر

به گزارش روابط عمومی سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس در نشست خبری بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استان ها، معاون امور استان ها از ارسال 9هزار و 297 اثر به این جشنواره خبر داد و گفت 1742 اثر به بخش رقابت راه یافته و 260 اثر از میان آثار راه یافته به جشنواره که از 25 تا 27 مرداد در بجنورد برگزار می شود؛ دیپلم افتخار ، سپاسنامه ، جایزه نقدی و تندیس دریافت خواهند کرد، آثار در 6 کمیسیون((سیما ، صدا ، پژوهش ، شعر و موسیقی ، فضای مجازی ، خبر)) و یک بخش (( برنامه های ویژه جنبی )) به رقابت می پردازند.

دارابی اضافه کرد مراسم افتتاحیه جمعه 25 مرداد با حضور وزیر کشور در شهرستان بجنورد به میزبانی استانداری خراسان شمالی برگزار می شود و شعار این جشنواره((شبکه های استانی، توسعه پایدار و رونق تولید ))است.

در این جشنواره علاوه بر قدردانی از برخی مدیران صداوسیمای استانها از برخی خانواده های معظم شهدا نیز قدر دانی می شود.

با پیشنهاد و حمایت سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس از سال 96 بخش ویژه ای؛ جهت داوری اختصاصی آثار مربوط به دفاع مقدس به این جشنواره اضافه شده است، آثار این حوزه  در بخش برنامه های ویژه جنبی داوری شده اند. امسال نیز تعداد450 اثر در حوزه دفاع مقدس در این جشنواره به رقابت می پردازن؛ که از این تعداد 190 اثر در حوزه مدافعان حرم است؛ همچنین 750 اثر با موضوع 40 سالگی انقلاب اسلامی ارسال شده است. که در پایان در بخش جنبی جشنوراه با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از 44 اثر تقدیر خواهد شد.

آثار برگزیده این بخش در مراسم ویژه ای که در روز دوم جشنواره((26مرداد )) با حضور دکتر جعفری برگزار خواهد شد؛ مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.